29. června 2013

DIY | Skleník s patinou

Líbí se mi skleník v IKEA. Více by se mi ale zamlouval ve dřevě. Našla jsem perfektní a jednoduchý návod. Co si takhle vytvořit o víkendu vlastní skleník :-)

Co potřebujeme: 
 - rámečky se sklem o velikostech - 4ks na střechu  5" x 7" (13x18cm), 2ks na hloubku 8" x 10" (20x25cm) a 2ks na šířku 11" x 14"(28x35cm)
 - šroubky do dřeva
 - 4x spojovací plechy, 2x úhelníky na spojení
 - 2x panty
 - požadovaná barva a štetec
 - tavná lepící pistole


Nejprve rámečky rozebereme, sundáme sklo a lehce obrousíme smirkovým papíremPřichystáme si ty největší rámečky (2x 11" x 14" a 2x 8" x 10) a přišroubujeme k sobě viz obrázky.

Následuje příprava horní části. Použijeme zbylé nejmenší rámečky a vytvoříme střechu skleníku spojením plechů s rámy a následně úhelníky vytvoříme střechu viz obrázky.
Potom následuje kompletace střechy a spodní části. Použijte souměrně panty, tak aby se dalo pohodlně otvírat a řádně utáhněte.


Chybí ještě boční výplň střechy. Tu vytvoříte z kousku dřeva, který si předem obkreslíte dle vytvořeného tvaru a pak připevníte k rámečku.
Teď už máte základ konstrukce hotový, je ale potřeba se připravit na nátěr. Vytmelit spáry a šrouby a nechat dostatečně proschnout. Následně můžete ještě lehce zabrousit a začistit a pak můžete natírat barvou. Pokud chcete patinu, pak ji vytvoříte suchým štětcem pomocí tmavého nátěru, který ledabyle "setřete" do bílé barvy. Pak už je potřeba připevnit zpátky skleněné výplně pomocí lepidla a je hotovo. :-)

Zdroj a foto: http://www.countryliving.com a Ikea

2 komentáře :

  1. Hezký den :) Opravdu moc pěkný DIY, jen můžu se zeptat, kde se dají sehnat tyhle rámečky? Děkuju :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Toto není moje DIY ale určitě tyto rámečky seženete v různých hobby marketech

      Vymazat

Děkuji za vaši zprávu :)

TOP