4. července 2013

TÉMA | Obrazy v interiéru

Obrazy jsou považovány za jednu z hlavních výzdob obytných prostorů. Je to zdroj vašich vzpomínek, barevná energie zamračených dnů, kreativita vaše či vašich dětí, v neposlední řadě investice do budoucnosti.

Výhodou je široké spektrum stylů od malby, grafiky, fotografie…vše záleží na tom co preferujete. Realitu může střídat imprese či strohý kubismus. Samotnou kapitolou jsou pak grafiky, kresby či linoryty. Zajímavá grafika dokáže okouzlit i šokovat. I obyčejným plakátem můžete udělat hodně muziky. Umíte malovat? Stačí obyčejnou tužkou či křídou vytvořit jednoduchý obrys a máte VAŠE umělecké dílo ;-)

stadshem.se


stadshem.se


stadshem.se


alvhemmakleri.se


alvhemmakleri.se


Dobrý nápad měla IKEA, lišty na stěnu je velice flexibilní systém, kde můžete zkombinovat obrazy, grafiky, fotky. Celkově může vytvořit zajímavou koláž i titulní stránka knih či časopisů.


stadshem.se


Jelikož jsem eklektik - mám ráda více stylů, kombinuji staré fotografie s linorytem a grafiku s olejomalbou. Samotné řešení a uspořádání jednotlivých obrazů do kompozic není náročné. Jen musíte zvolit dle vlastního uvážení a vašeho prostoru.


stadshem.se


bobedre.dk


Můžete sledovat jednu linii. Já zvolila pás stejných obrázků s čínskými linoryty.
Nebo zvolit jeden velký obraz na výjimečnou stěnu například nad sedací část či nad čelem postele. Pokud vlastníte více obrazů jako já, zkuste si nejprve udělat kompozici na zemi než začnete přibíjet hřebíčky. A nebojte se různých rámečků, pokuste se ladit do stejného odstínu.  Při zavěšení používejte vodováhu, tedy pokud obraz na křivo není cílem J.


IKEA


nicety.livejournal.com


stadshem.se


stadshem.se


stadshem.se


myscandinavianhome.blogspot.se


bobedre.dk


Obrazy v dětském pokoji či dětské výtvory po celém bytě miluji. Nevidím důvod proč by kreativita vašich dětí byla vidět jen v uzavřeném dětském pokojíčku. Moji rodičové mi nedovolili polepit stěnu plakáty - prý aby se nezničila omítka a nemuseli pořád malovat. Ptám se proč? - vždyť dětský pokoj je především pro děti, jejich kreativitu, tvoření jejich osobnosti a uzpůsobení si vlastního prostoru.

IKEA


theconfettichronicles.blogspot.czŽádné komentáře :

Okomentovat

Děkuji za vaši zprávu :)

TOP