7. října 2013

Rekonstrukce chodby a šatny I.

Chodbu máme do tvaru L a mimořádně velkou na poměry paneláků :-). Je rozdělena na 2 části - velká chodba, která má výklenek na šatnu a komoru a malá chodba která je vstupní halou a taktéž jakousi křižovatkou do všech hlavních částí bytu.

Původní stav chodeb byl zbytečně tmavý a hodně neuspořádaný. Všimněte si oranžové omítky a tmavé podlahy.Velká chodba měla ve výklenku původní úklidovou místnost bez dveří a na ní byla "přilepena" šatna zakrytá celoplošnými posuvnými dveřmi se zrcadli. Osvětlení velké chodby bylo naprosto nevyhovující. A sice jedno světlo nad dveřmi do dětského pokoje a pár bodovek u šatny. Již tak tmavá místnost byla tímto ještě více utopená.


Takto to u nás vypadalo když jsme se nastěhovali :-).


Prvním bodem bylo vytvořit jednu plochu, takže šla šatna a úklidová místnost dolů a to doslova :-). Vznikla tím vlastně další místnost. Pokud bychom nechtěli šatnu tak bychom nejspíš prodloužili dětský pokoj.

V pozadí vidíte malou chodbu a dveře do koupelny která je společná s toaletou


Dále následovalo odstranění staré omítky (latexové). To mě přišlo snad nejhorší z celé rekonstrukce.
Bylo potřeba připravit nové rozvody elektřiny, proto jsme prvně udělali konstrukci na stropě pro sádrokartony. Vymysleli jsme si i efektní osvětlení v rohu stropu, která se bude rozsvěcovat při detekci pohybu (až budou děti chodit v noci na záchod). Potom se stěny zatáhli stěrkou. Moc hezky se to manželovi povedlo :-). Tak byla první etapa za námi.2 komentáře :

  1. Martinko, vymysleli jste to parádně, už se moc těším na fotky z dalších etap rekonstrukce ...pa, pa Marki

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši zprávu :)

TOP