24. března 2013

We do wood

Dokáži ocenit perfektní a originální práci se dřevem. Designéři z Dánska Henrik Thygesen a Sebastian Jørgensen vytvořili nádhernou kolekci jednoduchého nábytku s špetkou barevnosti.


foto: www.wedowood.dk
19. března 2013

Svěží design

Při hledání zajímavé objímky do kuchyně jsem narazila na firmu Domesi Store. Ta nabízí různobarevné kabely v metráži a nebo hotové s objímkou. Já se zamilovala do černobílé. Podotýkám že objímka a baldachýn jsou z porcelánu - žádný plast. Prostě nádhera.
Kromě těchto oplétaných kabelů zde ještě můžete objevit zajímavý dřevěný nábytek, který má taky svoje kouzlo. Moc podařená firma.

18. března 2013

TÉMA | Jarní kytice

Moje neoblíbenější jarní kvítí jsou bezesporu tulipány. Zahradní centra nabízí  hyacinty, modřence, narcisky, petrklíče a sem tam i krokusy.

zdroj: inspritationivitt.blogspot.cz

zdroj: meandalice.blogspot.cz

zdroj: loppisliv.blogspot.cz


zdroj: fabkeramik.blogspot.se

zdroj: loppisliv.blogspot.cz

Nedávno jsem narazila na velice zajímavou květinku - Pryskyřník latinsky ranunculum. Neuvěřitelně nádherná kytka podobou pivoňka-růže různých barev. Zakoupila jsem si sazečku a chtěla bych ji zkusit zasadit v květináči, ale nějak sem ji přemokřila :-(. Ještě mám na cestě semínka, tak snad ty na tom budou lépe. Škoda jen že ji neprodávají řezanou- tedy alespoň ne v Liberci ;-).

zdroj: http://blog.bloomsbythebox.com


Skvělý blog se svatebním tématem. Porovnejte svatební kytice a jarní dekoraci.
zdroj: blog.originalnisvatba.czZajímavá dekorace - z nějakého proutí vytvořit věneček a na něj zavěsit malé skleničky klidně si dokážu představit  ty od přesnídávek a do toho nastrkat různé jarní kytičky. Myslím, že zavěsit nad kuchyňský stůl by bylo naprosto úchvatné.

Vajíčka jako vázičky..proč ne :-)
zdroj: livingathome.de

Nu a myslím že nesmí chybět klasické kočičky a nebo jiné jemné proutí, které doladí jakoukoliv kytici. O víkendu plánuji výlet s cílem najít kočičky :-). Sněženky a bledule jsou nejkrásnější na zahrádce, ale tu bohužel nemám a jinde je radši netrhám.zdroj: loppisliv.blogspot.cz

zdroj: elisabethheir.blogspot.pt

zdroj: basiclabelsweden.blogspot.se


No a nakonec něco neznámého, myslím že jde o nějaký druh pryskyřníku ale kdo ví :-). Poznáte to?


zdroj: fabkeramik.blogspot.se

zdroj: elisabethheir.blogspot.pt

Tak prozatím ode mě vyčerpávající přehled. Snad si vyberete, já mám tedy jasno. Teď už jen počkat na příští týden :-).
TOP