26. května 2013

Děti mají místo i v obytných místnostech :-)

Váš byt může být uspořádaný, uklizený, vydesignovaný, ale pokud chybí otisky a stopy dětí není úplný.
Jelikož uznávám názor, že celý dům či byt je obýván všemi tak se mi velice zamlouvá tento návrh od Marthy McGlothlin Gayle. Krásně využitý prostor jedné stěny ponechala svým dětem, kteří si mohou kreslit na tabuli křídou, nalepit svoje umělecká díla nebo prostě přidělat magnetem třeba obrázky ze školy.

Celý prostor je barevně propojený, dřevěným rámem je celá stěna spojena a vytváří tak nádherný živý obrázek celé rodiny. Moc krásné :-).23. května 2013

Dlažba - Made A Mado

K dalšímu příspěvku mě inspirovala Soňa Malinová, která představila projekt koupelny s nádhernou dlažbou. Že miluji tento druh dlažeb je již patrno z předchozích článků :-).

Skandinávský styl je velice inspirativní - ještě více mě naprosto uchvacuje ten dánský ♥♥♥

Tentokrát mě inspirovala dánská firma Made A Mano dlažbou s ruční malbou nebo tiskem.
Porovnejte v jednotlivých projektech. Opravdu velice originální. To se nedá srovnat s průmyslovými dokonale lícujícími kachličkami ;-)
                                         


                                         


                                         


Foto a design: Made A Mado20. května 2013

Skandinávský byt - šedá, bílá, tmavě hnědá

Líbí se mi propojenost celého bytu-domu. V tomto případě je barevná paleta v šedé-bílé-tmavě hnědé. Pokochejte se :-).

Krásné detaily - hudební koutek a dvoukřídlé dveře do ložnice

Pohled z ložnice - všimli jste si té nádherné komody :-)


 Pracovní koutek v kombinaci s šatnou. Aneb využití 100% místa. Také máme pracovní koutek v ložnici. Bez toho by to asi nešlo když nemáme navíc místnost.


Kuchyně s jídelnou
Foto: http://www.stadshem.se/


17. května 2013

15. května 2013

Minimalistický loft

Celý prostor je vzdušný, světlý a praktický. Knihovny "levitující" v prostoru a na ně plynule navazuje jídelní servis. Hlavní barevná koncepce je v bílé, doplňující barvy jsou přírodní v dřevěných parketách, který prostupuje napříč celým bytem.Kuchyňská linka v bílé, pracovní deska ladí s plechovou ventilací u stropu. Na kuchyň navazuje jídelní část - krásný velký stůl, kde se vejde plno hostů a má přitom rozumný prostor.

Celému bytu dávají originální a světlý punc fabriková okna s úctyhodnou výškou. Byt má nádherný výhled na město a pokud chtějí intimní atmosféru zatáhnou okna jednoduchou roletou. I přesto že má byt maximální prostor, je byt útulný a domácký. Dle mého názoru především díky knihám a antikovým kusům nábytku. foto: Todd Mason


5. května 2013

Vintage bílá kuchyně - Sandra Nilsson

I když právě dokončujeme rekonstrukci bytu, stále přemýšlím o domě se zahradou :-). Krásnou inspirací je vznikající domov od Sandry Nilsson. Pokochejte se renovací kuchyně s jídelnou.


Jejich DIY projekt na osvětlení pracovní desky je praktický a zároveň navazuje na celý koncept kuchyně. 
K osvětlení použila staré lampy ze šicích strojů a do police zasadili LED pásky.Použití kožených pásků místo úchytek jsem už někde viděla. Je to velice efektní prvek, který použila na vysoké bílé skříně.

Jídelní kout je osazen starými dveřmi ve spodní části a dodává tomu kouzlo starých časů. Horní skříňka nad stolem funguje jako příborník. Foto: vintage-house.blogspot.cz


Lampa Timp - PlietDesign: Lutz Pankow - Pliet

TOP