26. února 2014

TÉMA | Schodiště

Trošku tento týden nestíhám, ale chybí mi to tu :-). Je to zvláštní pocit, je to jako další práce, ale o moc líbivá :-). Chystám už několik dní toto téma a konečně je tu..:-).

Téma měsíce je schodiště. Sice nemáme dům (prozatím), ale rozhodně jej ve svém domě chci- bungalov opravdu ne! Mám ráda když vejdete do haly a z ní vede nádherné schodiště do prvních pater domu.  Můžete ho mít po jeho celé délce ověšený rodinnými fotografiemi nebo obrazy. Líbí se mi klasické schodiště, nejlépe světlé  a moje představa je chodba s černobílou dlažbou, okny které prosvětlují celé schodiště a květiny. Projděte si moje oblíbené inspirace, zajímalo by mě které jsou vaše nej nebo které máte doma?


1.-------- Klasické schodiště - dřevěné schody i zábradlí, tmavé nebo světlé, mají své kouzlo a harmonii kdykoliv šlápnete na vrzající schod :-). Většinou nádherná řemeslná práce, která přežije pár generací.


Zdroj: http://www.septimiuskrogh.dk/en/

Zdroj: http://www.bloodandchampagne.com/

Zdroj: http://mylovelythings.blogspot.com/


Zdroj: http://www.loftilove.com/


2.-------- Točité a kovové schodiště - tento druh schodiště vnáší do prostoru vzdušnost a lehkost a vyznívá téměř jako solitér, proto se mi líbí například schodiště, které je součástí pokoje.  
Zdroj: http://www.alvhemmakleri.se/

via pinterest

3.-------- Jednoduché schodiště, které má lehkou konstrukci. Někdy třeba stačí jen schody zapustit do stěny bez zbytečných podpůrných tyčí:-)Zdroj: http://style-files.com/

Zdroj: http://www.forthehome.cc/


Zdroj: http://www.bloodandchampagne.com/4.-------- Rozsáhlé schodiště téměř součástí celého bytu. Na první pohled efektní vzhled a vkládá schodišti i další funkci - využití částí pro posezení, knihovnu...Zdroj: http://www.eldingoscarson.com/

Zdroj: http://www.loftilove.com/

Zdroj: http://www.plataformaarquitectura.cl/5.-------- Blokové čili uzavřené - je celkem často využívaná varianta. Líbí se mi například v kombinaci s betonovými bloky - krásný kontrast.


Zdroj: http://www.loftilove.com/

Zdroj: http://archrecord.construction.com/

Zdroj: http://www.septimiuskrogh.dk/en/

4 komentáře :

 1. Hello Martina,
  so beautiful, interesting pictures and it's amazing how different can look like a staircase.
  Best wishes....
  Kim

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hello Kim, yes you have right :-). There is so hard decision what will be your choise ...mainly for me :-D

   Vymazat
 2. Za mě nejvíc vedou dřevěná schodiště s pěkným materiálovým zpracováním :) A pak taky ty prostorově výraznější, které jsou ale celkem vyjímečné a ne moc časté (bohužel) :)
  http://www.pinterest.com/KamiiTWF/diy-and-recy/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za mě taky, ale třeba obr.10 se mi taky moc zamlouvá, to chce hold odvahu a prostor :-)

   Vymazat

Děkuji za vaši zprávu :)

TOP