5. března 2014

Tiskařské šablony

Tisk je po celoplošném barvení jedna z nejstarších technik zdobení textilií. Existuje spousta metod, ale tu nejjednodušší, čili nanést barvu na šablonu a vtisknout na textilii, můžete zvládnout i vy doma. Bramborová metoda je účinná, ale není jaksi trvalá :-). Jednoduché vzory si můžete vytvořit z klasické gumy, ale co takhle větší vzory? O víkendu jsem jich pár vyrobila a připravila jsem pro vás postup zhotovení.CO POTŘEBUJEME: grafické linoleum, rydla, tužku, pravítko, kousek dřeva na štoček a předlohu

POSTUP:

1) Předlohu si přerýsujte nebo namalujte na linoleum. Dbejte na přesnost spojovacích bodů.2) Rozmyslete si co chcete aby bylo vidět a připravte si základní obrysy.
3) Opatrně odstraňte část, která nebude v tisku vidět. Následně detailně dočistěte obrysy. Já si udělám ověřovací tisk na papír a případné nedostatky ještě opravím.
4) Nalepte šablonu na dřevěný štoček, který vám určitě šikovný manžel vyrobí na míru :-).5) Máte hotovo! Teď můžete tisknout. Doporučuji si udělat navazovací značky na dřevěném štočku, abyste hezky "trefily" vzor.

Foto© BARABASCA MADE


7 komentářů :

 1. Hello Martina,
  What for a beautiful idea.
  But the first one is a little bit tricky, right? ;o)
  Have a nice day.....
  Kim

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hello Kim, thank you :-). Little bit...but first I tried pattern on the paper... First is important= think about production method :-) then you make everything. Have a nice day Kim :-)

   Vymazat
 2. Krásné! Vypadá to úplně profi :) Líbí se mi, že jsou razítka tak velké, tisk bude jedna dvě :)
  TWF Kami*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ;-) děkuji. Jo tiskne se s nimi moc dobře, ještě ale musím vymyslet řádný polštářek, zatím používám molitan a přes to plátno.

   Vymazat

Děkuji za vaši zprávu :)

TOP