27. června 2014

Prodlužovací kabel/ David OKUM

David Okum je produktový a nábytkový designér z Los Angeles. Pod značkou OKUM tvoří nádherné jednoduché  solitéry a produkty v minimalistickém pojetí, lze vidět jeho zaujetí pro geometrické tvary a ty se mi taky moc líbí ;). Nedávno mě zaujal prodlužovací kabel, kde si pohrává s barevnými kabely, dřevěnými koulemi pro zamezení zamotání kabelů a dřevěnými kostkami, aby měl stabilitu při zapojení kabelů. Jen mě mrzí že je zde nenabízí  s evropským typem zásuvky, protože bych si ho hned koupila.
Foto via http://www.davidokum.com/


24. června 2014

TÉMA | Dřevostavby 1

Zjistila jsem že už dlouho tu nebyl tématický článek. Tak je na čase to trošku napravit :).
Již delší dobu pokukuji po dřevostavbách. Líbí se mi ta jednoduchost stavby a hlavně efektivní vzhled. Montovaný dům by mě snad nikdy v minulosti nenapadl, ale proč by ne?  Bydlíte někdo v tomto typu domu a jaké máte praktické zkušenosti?


Připravila jsem si pro vás 3 z mých posledních oblíbených inspirací. Tak pojďme na to ;).1.--------Novostavba v Kbelích u Prahy - tuto stavbu jsem objevila nedávno a nejspíš byla i spouštěčem pro tento tématický článek. Zaujal mě především kombinací přízemí a druhého patra. Je zde zajímavé propojení otevřeného prostoru s exteriérem ale přitom pokračuje do druhého patra, kde má rodina naprosté soukromí. Moc se mi líbí zahrada - vzrostlé stromy jsou prostě pro mě prioritou při výběru pozemku. Jako detail, který si řadím do kolonky "must have" jsou posuvné okenice. Návrh pochází od firmy ELLEMENT - Ing. Arch. Jitka Resslová a MgA Jan Pavézka. Firma Ellement mimojiné dostala letos Čestné uznání v kategorii interiér na Grand Prix 2014 za baťovský domek.
2.--------Maison Simon - France - tuto stavbu jste už na blogu viděli, psala jsem o ní zde. Jde trochu o takový stodolový typ. Moc se mi ale líbí jeho propojení s přírodou a zajímavé detaily uvnitř domu. Jen bych to ráda osadila "divokou" zahradou :). Návrh pochází od architektů Mathieu N. a Élodie Bonnefous. 

3.--------Roprachtice -  tento typ dřevostavby bych si hned postavila kdybych bydlela někde u lesa. Krásně splývá s přírodou, ale přitom se nejeví jako chata na samotě u lesa :). To široké okno v prvním patře je úžasné.  Autorem je Václav Zahradníček z firmy Prodesi.

22. června 2014

Skandinávský interiér s moderními i vintage prvky

Světlý interiér kde se prolíná skandinávský styl a s moderními ikonickým nábytkem a vintage prvky. Co mě nejvíc zaujalo je nádherný koberec před sedačkou a pracovní koutek. Pletivo jako ´mood board´ je skvělý detail. Foto via Lundin18. června 2014

Spací koutek pro děti

Tento loft má řadu zajímavých detailů. Líbí se mi využitelnost každého místa a použití jednotného dřeva v krásném světlém bytě. Nejvíc mě ale zaujaly spací koutky nebo taky bunkry pro děti :). Originální nápad co říkáte. Celý loft stojí určitě za povšimnutí, více fotek najdete zde.

Foto via archdaily.com

16. června 2014

BARABASCA MADE | Prostřeno 2

Pro moc milou paní na přání. Geometrické černobílé snídání a nebo pro japonskou večeři? Přeji pěkný pracovní týden.Foto©BARABASCA MADE

Technický problém / Nenačítá celý seznam četby/ od 7:00 FUNGUJE

Od 16.6. problém se zobrazením celého seznamu četby, jen se aktualizuje po jednom článku. Tlačítko zobrazit další nebo všechny blogy nefunguje. Nefunguje mi to ani v mobilu kde mám android, v počítači používám Chrome, v Exploreru to taky nefunguje.Takže zatím jsem našla celkem aktivní diskuzi ohledně tohoto problému zde tak jestli chcete připojte se je tam celkem dost bloggerů se stejným problémem.

Jsou zde určité tipy jako přepnutí konceptu bloggeru zde.
Následně vyčištění cookies viz postup zde.

Hlásím že mě vše funguje od dnešního rána :) konečně. Co vy?

10. června 2014

OBLASTNÍ GALERIE LÁZNĚ LIBEREC - výstavy červen/14

Ve čtvrtek 12.6. je začátek nových výstav. A moc se na ně těším.

První je můj oblíbený František Kupka, miluju jeho abstrakce. Vernisáž bude o jeho díle Vanoucí modře. Tak snad stihnu začátek v 17:30 ;)Druhá výstava Mary Duras, která bude probíhat od 12.6.2014 - 31.8.2014, je o ucelené tvorbě sochařky z meziválečného období. Vernisáž začíná v 17:30.


Foto viz http://www.ogl.cz/

9. června 2014

Černobílý interiér s industriálními prvky

Řekněme jinak v pánském stylu....sladěno do černo-tmavě hnědé - bílé. Nejvíc mě zaujal pracovní koutek - malý a útulný, tabule tomu dává pěkný originální detail. Kožená sedačka a zajímavé osvětlení je naprosto dokonalé. Přeji pěkný pracovní týden. 

Femina.dk via http://nicety.livejournal.com/

5. června 2014

DIY | Karty na recepty

Nedávno jsem našla velice inspirativní stránky Lia Griffith. Najdete zde řadu isnpirativních nápadů, návodů, receptů, předloh pro tisk... Zaujaly mě nádherné kartičky na recepty dle ročních období, které si můžete doplnit v jednoduchém pdf formátu svými vlastními recepty a vytisknout. Vytvoříte si tak jednotný vzhled. Dokáži si představit že bych si ty kartičky uložila třeba do dřevěného boxu nebo průhledné krabičky. Najdete zde podzim, zima, jaro. A myslím že léta se taky dočkáme už brzy ;).
Foto via http://liagriffith.com

3. června 2014

Podkrovní byt s neonovými detaily

Nádherný mix bílé, šedé, dřeva a neonových a pastelových detailů. Byt je pro mě hodně inspirativní, harmonický, plný světla a prostoru. Sedačka mých snů, zajímavý lustr, křesílka v kamelové barvě a skvělé doplňky.  

Zdroj: http://thisis-blog.blogspot.cz/

TOP