28. srpna 2014

Moderně pojatý dům s přírodními prvky z Melbourne

Tento dům je kombinací skvělých materiálů jak v exteriéru tak v interiéru domu - dřevo, beton, moderní prvky a světlý základ. V detailu se mi zamlouvá jídelní stůl, krásné zpracování a návrh. Betonová (možná jiná) police v obývacím pokoji navazuje na podlahu, která je jednolitá v celém domě. V koupelně se mi zase líbí praktická dostatečně velká skříňka. Dům je propojením přírodních, industriálních a prostých minimalistických prvků - od všeho něco co mám ráda :).
foto desire to inspire via http://style-files.com/

27. srpna 2014

Uzavřené skříňky versus knihovna

Náš obývací pokoj není ještě podle mého gusta :D. Je to zatím taková z nouze ctnost. Knížky jsou v otevřené nebo prosklené knihovně a pořád si nemůžu zvyknout na ten rušivý efekt barevných obálek knih, i přesto že jsem použila metodu seřazení dle barev, není to jaksi ono. Už delší dobu pokukuju po jednoduchých uzavřených bílých skříňkách. Moc se mi líbí tento prostý styl a hlavně je vše krásně skryto uvnitř. Nemuselo by být špatné vrchní plochu doplnit deskou z dřeva nebo betonu. A jelikož mám těch knížek víc, tak bych určitě zvolila variantu s větším počtem skříněk podélně uspořádaně a hlavně levitující :) pro praktické uklízení. Co vy na to?


foto via 

20. srpna 2014

DIY | Patchwork transformátor

Dneska tu mám něco pro milovníky stylu patchwork. Na stránkách zde najdete transformátor fotky na patchwork vzor. Můžete si tak vytvořit z vlastní nebo jakékoliv fotografie svůj originál. Vyzkoušela jsem řadu motivů a nejdetailnější je portrét a nebo méně barevná fotografie. Tak zkoušejte, já se nechám asi zlákat a něco vytvořím ;).

foto předlohy via devine design art studio

19. srpna 2014

VITRA - Aluminium chair

Když bych si měla představit okamžik kdybych měla hooodně peněz :-D, pak když pominu ty ryze praktické či užívací věci jako třeba postavit dům snů, jet na celý rok do světa a nebo investovat do budoucnosti, pak bych si chtěla splnit jeden z mých dlouhodobých přání a tou je VITRA kancelářské křesílko. Tento designový skvost z 60.let uchvacoval tehdy a uchvacuje i teď a stal se nesmrtelnou ikonou. Naprosto skvělé spojení hliníkového profilu a čalounění z pravé kůže, praktické a pohodlné polohování. Takže budu dál snít a věřím, že jedno čeká i na mě, třeba i kdyby úlovek z bazaru ;). Typů této kancelářské židle je spoustu, mě se líbí nejvíce tyto dvě -  klasika v bílé nebo černé a SoftPad kamelová  ;). Tak pěkný pracovní týden.

foto viz Pinterest

7. srpna 2014

BARABASCA MADE | Jedna desetiminutovka

Šití u mě v létě nějak stávkuje, možná proto, že se mi nechce v tom horku sedět u stroje a u žehlícího prkna. Ale taková rychlá desetiminutová prácička mě baví :D. S plstí je to parádní práce, žádné zapošívání, žádné skrývání, vše je dovoleno a přiznáno. Odzkoušený i "cvočkovač" z Tchiba a dneska třeba růžově neonová gumička, kterou můžu kdykoliv vyměnit. Jednoduše - rychle - efektivně= tak to má být. Aneb neonky mě inspirují ;), viz článek zde.
Foto© BARABASCA MADE5. srpna 2014

Pozvánka | Mary Duras - Oblastní galerie Liberec

Minulý týden jsem navštívila výstavu sochařky Mary Duras (1898-1982). Výstava nabízí průřez celoživotní tvorbou této německy hovořící sochařky z Československa, která patřila mezi významné mezinárodní autory v meziválečném období i přesto, že právě v Československu díky německému jazyku, dvojí emigraci i tím že byla žena v čistě mužském oboru, byla podceňována.

Výstava má zajímavou instalaci, autorčiny sochy na modrém podloží a ostatní sochy, které jsou srovnáním s dalšími ženskými autory její doby. Představují se tak spolužačky a přítelkyně z ateliéru Jana Štursy -  Gabriele Waldert, Marta Jirásková, Hana Wichterlová a nebo německy hovořící sochařky Helene Scholz-Železny, Ilse Pompe a Marty Schöpflin. Výstava trvá až do konce srpna, takže ještě máte čas, určitě doporučuji, mě osobně se její tvorba velmi líbí. Můžete se také těšit na komentovanou prohlídku s kurátorem výstavy panem Ivo Habánem 28.8 v 10:30 a 17:00.

Eva

Probuzení / bronz

Matka s dítětem/ patinovaná sádra


Foto©BARABASCA MADE

Zdroje informací:
www.maryduras.com
prospekty Oblastní galerie Liberec
3. srpna 2014

BARABASCA MADE | Štítky DYMO

Mám doma novou hračku a rozhodně všem doporučuju :). DYMO Omega štítkovač jsem zaregistrovala už v práci a strašně se mi líbil výsledný vzhled štítku. Náhradní pásky se dají dokoupit zvlášť a můžete vybírat z různých barev, já zvolila černou, to je jasné ;). Štítkovač mechanicky vytlačuje písmenka, které jednoduše navolíte na otočném kruhu. Najdete na něm celou abecedu, číslice a pár znaků. Jediné co mi tu chybí jsou háčky a čárky. Až vytlačíte potřebné slovo do pásky, tak jej odstřihnete pomocí nože, který je součástí strojku. Ze štítku sloupnete pásku a můžete lepit. Takže jistě chápete, že teď pobíhám po bytě a přemýšlím kde všude se může hodit :-D. Tady je pár inspirací, jistě přijdete i na další možnosti použití ;). Pěkný pracovní týden.


Popsat přihrádky na pořadači ....

Knížky které mají barevný obal zabalit do papíru a označit černým štítkem....


Označit kompoty, zásoby, boxy v kuchyni šlo jedna báseň ;)

Jednoduché ovládání. Plastický monochromatický vzhled štítku...

Foto©BARABASCA MADE

TOP