11. července 2015

Je to dřina...

...pohnout se jen o píď a motivovat se k těžkému výkonu :).
Člověk si hned uvědomí jaký to je dar chodit, nebýt závislý na někom jiném.
Proč jsme jen na tu dřinu, kterou jsme každý na začátku měli, nějak pozapomněli ?
Nelogické chování dnešní moderní doby!
Dívám se na Růženku a chápu jak a k čemu je každičký krok důležitý, aby se dostala do další etapy vývoje. Mám se od své dcery co učit :).10 komentářů :

 1. Marti, to není zátěž. To je objevování těla, objevování světa a je to úžasný zážitek. A také úžasný zážitek pro nás dospělé, protože jsme to už zapomněli. Je nádherné vidět, kolik variací miminka vyzkouší než se najednou ocitnou někde jinde. Poprvé je to náhoda, která jim ukáže, že je i něco dalšího. Pracuji ve volných chvílích s dětmi s postižením a pomáhám jim k tomu, aby i ony mohly objevovat své tělo a tento svět a je skvělé vidět, když to objeví, jak jsou pak odvážnější a začínají si se svým tělem hrát tak, jako zdravá miminka a batolata. A ano, máme se od svých dětí hodně co učit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je krásné :) Já tu zátěž mínila na nás dospělé, že si ničíme záda hrbením, zatežováním kabelek atpod...hlavně nezapojujeme svaly tk jk bychom správně měli ale zatěžujeme jednu část a druhou vůbec :)

   Vymazat
 2. To sú tak dojemné uhly pohľadu, také chrobáčikovské polohy....a tie ťapky :-)))

  OdpovědětVymazat
 3. To je taka uzasna vec...maminka a a dietatko... Obaja sa ucia od seba.. Uzi si kazducku chvilku... Jana

  OdpovědětVymazat
 4. Maličká... achjo, tyhle okamžiky člověk tak rychle zapomene. Děti v tomhle období dokáží postupně zaujmout tak dokonalé jogínské ásány, že jim to my, co se pak v dospělosti o nějaké cvičení jógy snažíme, můžeme jedině závidět...
  V.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) už teď mě mrzí jak rychle roste, čas tak letí. Už ji pomalu začínají zajímat kolínka a za chvilku ten jogín asi bude :D
   JJ je to úžasné ji pozorovat :)

   Vymazat
 5. Marti jsem zvedava na sebe. Ruzenka je krasne jmeno, at se vam obema dati objevovat novy pohled na svet :-*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. určitě to bude bezva ;) Mě ty první 2 měsíce připadali šílený, ale teď už to jde :). Je to zlatíčko. Jooo jinak Růženka je jen blogová přezdívka ;)

   Vymazat

Děkuji za vaši zprávu :)

TOP