9. srpna 2016

Hudební nástroje
+ + + + +

Článek byl sponzorován proděti.cz

Nedávno jsem si uložila zajímavý článek o tom, jak je problém najít hudební nástroj vhodný pro děti, který by ladil. Nechci pro své děti blikající samohrajky, rozladěné xylofony, harmoniky, uši rvoucí trumpetky... Nespokojím se s tím, že mají tyto nástroje fungovat jako náhražka, jako hračka s kterou si má dítě hrát na "hudebníka"?!

Proto vybírám bezpečné nástroje z kvalitního materiálu, které budou sloužit svému účelu a nebudou jen líbivé dětskému oku. Chci už teď pro Růženku hudební nástroj, který bude podporovat její vnímání hudby, tonů, harmonie...

Růženka má hudbu velmi ráda..vrtí se kdykoliv uslyší melodii. Rádi zpíváme a pouštíme písničky různých žánrů. Zatím nejvíc vede latinská hudba a Kanafásek. Při klavíru mi kdysi usínala...joo to byly časy.

Když prší, náš hudební den :) začíná básničkou: 

Dešťové kapičky dostaly nožičky.
Ťukaly do plechu, dělaly neplechu...
/Žába leze po žebříku...  - Darina Krygeilová, vyd.Albatros/
První hudební nástroj si moje dcera vytvořila z čehokoli čím mohla bubnovat=třískat (znáte ne? :D), pak si oblíbila dýňová chrastítka a snažila se i foukat do flétny a drnkat s tatínkem na ukulele :).
Do naší hudební sestavy jsem přidala dešťovou hůlku. Vybrala jsem od firmy PlanToys, protože se mi velmi líbí jejich filozofie. Nástroj má cca 30 cm na délku, ale Růženka ho dokáže krásně uchopit a rachotit :). Variant jak nástroj použít je nespočet. Můžete přelévat kuličky tam a zpátky...to imituje tu dešťovou vodu :), šejkovat, kombinovat s ťukáním do podložky, kutálet po zemi a nebo může být i takový typ vozembouchu :D.

A jaký byl-je oblíbený nástroj vašich dětí?

2 komentáře :

Děkuji za vaši zprávu :)

TOP