30. března 2016

Taková trochu knížka na malování....

Já vím, na kreslení trochu brzo :D. Ale této nádherné knize do které se může kreslit a vytvářet tak vlastní příběh jsem neodolala. A ta vůně tužek a gumy KOH-I-NOOR....Děti se nejen začtou do příběhu, ale budou plnit různé úkoly, zkoušet různé techniky malování, mohou porovnat tvrdosti tužek a jejich využití...to vše si může dítě vyzkoušet a já se na to těším...třeba bude v tomto Růženka po mně :). Je úžasné, že každému vznikne originál, protože co vše dokáže dětská fantazie vymyslet??... a zůstane tu jako věčná památka :). 


25. března 2016

Krásné Velikonoce

Letošní jarní dekoraci jsem zvolila v modré a pudrově růžové. Hodilo se mi tak sváteční nádobí s pomněnkami, kulatý ubrousek s modrotiskem a kraslice s modrými dekory. Na bílém ubrusu (který mám ale aktuálně pryč, vy víte proč :D) s živými květy sněženek, řeřichou, větvičkami břízy a kočiček jsem neutratila ani korunu. Růžová mě napadla díky tomuto papírovému košíčku v podobě zajíčka, který jsem si stáhla tu. K němu sem pak našla doma pudrovou vázu na kočičky a další zajíčky jsem položila na lněný ubrousek na talíři, stáhněte tu.

Přeji vám krásné požehnané Velikonoce!


15. března 2016

Monochromatický interiér a koláž obrazů

Tento interiér mě zaujal především díky obrázkům, protože hledám inspiraci na koláž u nás v obývacím pokoji. Ono pověsit na zeď obraz není jen tak, takže ještě o tom nějaký čas budu přemýšlet než se vezme vrtačka. Moc se mi v tomto interiéru líbí ta kombinovatelnost různě barevných rámečků..něco bílé, něco v přírodním dřevě..s černobílými fotografiemi to vypadá moc hezky..neutrálně. Něco podobného bych ráda vytvořila. Plakáty, obrazy i fotografie...to vše může tvořit krásnou koláž..a že mám celou plochu cca 3,5m k dispozici je pro mě výzva...Více fotografií interiéru najdete zde


14. března 2016

1.narozeniny

Krásnou oslavu jsme měli. Vyzkoušela jsem dortík od Terezky a byl s  malinami báječný...teda nám chutnal, Růženka ho jen poplácala :D. K prvním narozeninám od mámy a táty dostala Růženka plyšového medvěda...to snad každá holka musí mít  :). Je to mazel!! Teď stráží balkónové dveře! Zavzpomínali jsme u fotek, které jsme fotily každý měsíc ve stejný den se stejným "aranžmá"...celý den se nosila v šatech, udělali jsme památeční otisk a zablbli si s balónky .....Je naše životní štěstí. 


8. března 2016

BAREVNÁ KONCEPCE: Černá

Světlý základ už máme, přírodní odstíny dřeva taky, šedá barva doplňuje celkem slušně, teď je řada na černou :). Plány a představy mám už nějakou dobu v hlavě. Většinou jde o doplňky, drobný nábytek, světla, černobílé fotografie nebo plakáty. Něco bude vlastní výroby, na některé kousky se musí našetřit :D, ale co jde hned je renovace stávajícího. Takže i natírací akce přijde :). Černá krásně prohlubuje a zvýrazňuje stávající barvy. Je elegantní, ale i industriální. Je to prostě stálice, která doplní a vyzdvihne každý interiér nemyslíte? Zdroje fotografií zde.


3. března 2016

BARABASCA MADE | Od maminky pro dcerku

ANO! Budeme slavit první narozeniny. Pořád mám v živé paměti jak jsme si ten malý uzlíček přivezli domů....jak to bylo a je krásné, vyčerpávající, nové. Ušila jsem Růžence první šaty od maminky k prvním narozeninám. Chtěla bych mít tento každoroční zvyk :). Máte nějaký společný zvyk se svými dětmi v den jejich narozenin? Inspirujte mě :) Pořád přemýšlím jak to pojmout zajímavě a po našem :).

TOP