3. března 2016

Od maminky pro dcerku

ANO! Budeme slavit první narozeniny. Pořád mám v živé paměti jak jsme si ten malý uzlíček přivezli domů....jak to bylo a je krásné, vyčerpávající, nové. Ušila jsem Růžence první šaty od maminky k prvním narozeninám. Chtěla bych mít tento každoroční zvyk :). Máte nějaký společný zvyk se svými dětmi v den jejich narozenin? Inspirujte mě :) Pořád přemýšlím jak to pojmout zajímavě a po našem :).
18 komentářů :

 1. Saticky jsou nadherne. Ja asi zadny zvyk nemam, hm, asi fakt ne:-). M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :)..my právě doma taky neměli, ale chtěla bych vytvořit novou rodinnou tradici :)

   Vymazat
 2. Něžné šaty, něžný příspěvěk, já, celá rozněžnělá - co mi to děláš?. Tenhle zvyk už nestihnu, škoda... Třetí "křivochcalku" si kvůli tomu asi nebudeme pořizovat:))).

  OdpovědětVymazat
 3. Ty jsou kouzelný! Šatičky jsou bohužel úplně mimo mě. Já tak propocený dresy :-))) Jeden společný zvyk ale máme, stejně jako na Vánoce tak i na narozeniny zapalujeme klukům křestní svíce. A přeju vše nejlepší! My máme za dva týdny taky oslavu, ale už pátou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D nooo jo....já jsem šatová...celý roky do práce v riflích a teď konečně vytahuju šaty co mi teda ještě ukrutně neplandají....třeba bude po mně :)
   To je pěkný zvyk :). Taky si to užijte :)

   Vymazat
 4. Šaty jsou pěkný nápad a myslím, že i časem holčičky ocení (soudě podle naší žáby doma). Já většinou šiju hračku, ale z té se nevyroste, tak začínám mít trochu pochybnost, co se všemi těmi hračkami za ty roky a krát dva budem dělat... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hračky to mám taky v plánu :)....na pinterestu se mi to kupí že to ani nestihnu vnukům :D.
   ..kvalitní hračky se neztratí...budou si s nimi hrát jejich děti...a pak jejich...

   Vymazat
 5. Jsou krásné! My zvyk žádný nemáme (anebo možná nějaký neuvědomělý ;-D), ale nové šatičky každé narozeniny, to je moc pěkné!
  V.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Verco dekuji..uvidim jk mi to dlouho vydrzi a jk dlouho bude chtit i dcerka ze jo:-D

   Vymazat
 6. Ja siji detem korunky s cislem, maji je pak celou oslavu a na fotkach se pozdeji snadno pozna kolik jim bylo let.

  OdpovědětVymazat
 7. A zvyk se satickami je super! My slavili letos prvni a pac je Roza na konci unora, rekli jsme si, ze ji vzdycky vezmem na Matejskou, jen si myslim, ze se nam to casem dost prodrazi! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) to je parádní nápad. Ono co taky v únoru že?
   Já myslím že všechno s dětmi se prodraží :D <3

   Vymazat
 8. téda, ty jsou překrásné! takové by se mi líbily i pro mě.
  na první Dorotčiny jsme taky "cosi" ušila, tak mám motivaci v tom pokračovat :) děkuji!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) děkuji. Mě to dělá velkou potěchu. Chtěla bych v tom pokračovat dokud bude dcera chtít, moc mě to baví pro ni šít :)

   Vymazat
 9. Marti, šatičky jsou moc krásné. Mohla by jsi sdílet střih, prosím? Co se týče zvyku, tak je to moc milé. Já jsem taky spíš pro DIY dárky než nějaké plastové potvory z hračkářství, kterým se stejně asi jako maminky nevyhneme. Já jsem v očekávání naší holčičky a napadlo mě jí také něco ušít nebo vyrobit čelenku do vlásků. Bohužel nejsem v šití tak zběhlá, ale ráda bych něco jednoduššího zkusila. Hezký den,Monča http://mishmash6.webnode.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkusím něco vymyslet. Jen dcera má nestandart velikost je drobnější než tabulka :)
   Já jsem moc ráda že jsem se zase vrátila k šití oděvů přes dceru. Je to krásná činnost :) Děkuji za návštěvu a ať jde blogování :)

   Vymazat

Děkuji za vaši zprávu :)

TOP